Pro kempování sezóny neplatí

13.09.2019

Léto sice pomalu končí, ale kempování s ním rozhodně končit nemusí. Užívat si cestování s karavanem je totiž super i na podzim. Všechno hraje do karet těm, kteří nesází jen na horké a slunečné dny. Tak schválně, napadají vás nějaké výhody, které vám cestování karavanem dopřeje především mimo letní sezónu?

Nás ano a je jich hned několik. Co třeba méně lidí všude okolo. Místa jako kempy, pláže i památky nejsou přecpaná turisty, protože sezóna končí nebo už skončila. Na silnicích je menší provoz, poplatky, vstupy i ceny budou v mnoha případech nižší. A k zahození nejsou ani příjemné teploty, které sice letnímu parnu nemohou konkurovat, ale na cestování jsou přímo ideální.

Proč si karavanem nevyrazit třeba na vinobraní. Můžete si ho užít dosytosti, přibalit s sebou třeba kola a užít si krásy barevného podzimu v naší zemi. Možná si tenhle výlet prodloužíte a vyrazíte také za hranice. Ať už se rozhodnete pro Rakousko, Německo, Polsko, nebo třeba Holandsko, určitě neuděláte chybu. Úžasná příroda je všude, tak proč si neudělat vlastní program, který si můžete přizpůsobit aktuálním nápadům, náladám i možnostem, které nabízí cestování s karavanem. Těm, kteří se cítí na delší cesty a touží se ještě vykoupat v moři, se jistě bude líbit třeba v Itálii, Francii i Řecku. Záleží jen na vás, na co si troufáte. Skvěle vybavený karavan bude vždycky vaším parťákem, který vás nenechá ve štychu.

Pokud plánujete delší výlet, určitě si předem zkuste naplánovat trasu, abyste měli alespoň minimální představu o tom, co vás čeká, co všechno můžete navštívit, které kempy budou po cestě, kde se kempovat smí a kde je naopak zakázáno pod vysokou pokutou. Nicméně jakmile tenhle způsob cestování sami zkusíte, určitě to nebude naposledy. Dává vám totiž obrovskou svobodu. Můžete být právě tam, kde zrovna chcete, zdržet se jak dlouho máte chuť a nemusíte se na nikoho dalšího vázat. Jste svým pánem.

Díky obytným vozům, které je možné obývat celoročně, na svou podzimní dovolenou dost možná zcela přirozeně navážete tou zimní. Proč si s karavanem nevyjet také za lyžováním. Jisté je, že ať už si chcete cestování v karavanu užít s rodinou nebo třeba přáteli, určitě to bude dobrodružství, které se nezapomíná.